Ортопедична стоматологіяОртопедична стоматологія - це розділ стоматології, присвячений діагностиці та лікуванню цілісності і функції зубощелепної системи шляхом протезування. Основою ортопедичної стоматології спочатку було протезування зубів. Сучасна ортопедична стоматологія розглядає будь-яке захворювання тільки у зв'язку зі станом здоров'я всього організму в цілому. Розвиток патології в порожнині рота призводить до змін в роботі інших органів і систем. Наприклад, порушення жування призводить у порушення перетравлення їжі, що створює умови для розвитку хвороб шлунка і кишечника.

  У практиці використовуються наступні види протезування:

 1. Незнімне протезування - це відновлювальні коронки і мостовидні протези, які можуть бути:
  • металокерамічні;
  • металлопластмасові;
  • металеві;

 2. Знімне протезування:
  • часткові знімні протези;
  • повні знімні протези;
  • бюгельні протези;

Перевага віддається цільно-литим конструкцій: металлопластмасові, металокерамічні і бюгельні протези. Технологія виготовлення їх постійно вдосконалюється.

Вид протеза підбирається суто індивідуально, тому відкрите спілкування між лікарем і пацієнтом вкрай необхідно.

Гігієна порожнини рота при наявності ортопедичних конструкцій:

Якщо у Вас є ортопедичні конструкції в порожнині рота, то будьте готові до того, що у Вас будуть формуватися додаткові сприятливі умови, що сприяють відкладенню м'якого зубного нальоту, а також умови, що погіршують здійснення гігієни полоти рота, чищення зубів.

За даними статистики близько 27% людей, що використовують зубні протези і ортодонтичні конструкції, правильно здійснюють гігієну порожнини рота. Решта відсоток людей з ортопедичними конструкціями, відносяться до догляду за гігієною порожнини рота досить недбало, здійснюючи її час від часу або не здійснено зовсім.

Але, таке занедбаний стан порожнини рота може загострити наявні стоматологічні захворювання, спровокувати їх до повторного прояву в більш важкій формі. До того ж, недостатній догляд за порожниною рота скоротить термін придатності зубних протезів, адже на них зубні відкладення відкладаються швидше, ніж на «рідних» зубах.

Але про що ж треба пам'ятати, при догляді за порожниною рота і наявними в ній ортопедичними апаратами, а також зубними протезами?

Справа в тому, що звичайний догляд і гігієна порожнини рота мало чим відрізняється від догляду, здійснюваного при наявності в ротовій порожнині незнімних зубних протезів і ортодонтичних конструкцій. Для початку пам'ятайте, що у людей, які використовують такі протези, частіше зустрічаються пародонтити і гінгівіти, а також пародонтоз і стоматити. У таких випадках рекомендується користуватися лікувально-профілактичними зубними пастами, які надають ніжне, а також ефективний лікувальний і дезодорує.

З особливою ретельністю очищайте від залишків їжі ті місця, які знаходяться між Вашою яснами і штучними зубами. Інакше Ви ризикуєте придбати пролежні, запалення, неприємний запах з рота.

Регулярно користуйтеся зубною ниткою і зубочистками. Не забувайте про йоржиках. Обов'язково ретельно очищайте природні, а також штучні зуби, полощіть порожнину рота спеціальними еліксирами і ополіскувачі.

Найбільш важливо при наявності знімних зубних протезів при здійсненні догляду за порожниною рота дотримуватися наступні моменти:
 • очищати зуби, що залишилися в ротовій порожнині;
 • регулярно з особливою ретельністю здійснювати миття і очищення знімного зубного протеза;
Чистять знімний зубний протез, при цьому регулярно обполіскуючи його проточною водою за допомогою щітки з зубним порошком або пастою.

На сьогоднішній день розроблено безліч спеціальних засобів, призначених для очищення знімних зубних протезів. Більшість з них є порошок або таблетки. Дані речовини кладуться в посудину для зберігання протезів в період нічного відпочинку. Після закінчення 8 годин вони очищають знімний зубний протез від зубного нальоту, їжі та інших нашарувань, а також здійснюють його дезінфекцію.