ПародонтологіяВ останні роки захворювання пародонту по праву привертають підвищену увагу, так як після 35 років вони є найбільш частою причиною втрати зубів. За останні роки накопичено багато підтверджень тому, що через пародонтопатій може зростати ризик системних захворювань.

Це стосується, наприклад, коронарних захворювань серця, інфаркту міокарда, інсульту, артеріосклерозу, небезпеки передчасних пологів.

Основні симптоми, що вимагають звернення до пародонтологу:
 • кровоточивість ясен;
 • неприємний запах;
 • темний наліт на зубах;
 • набряк ясен;
 • оголилися шийки зубів;
 • рухливість зубів.
До захворювань пародонту відноситься гінгівіт, що виражається кровотечею і запаленням ясен при її пошкодженні під час прийому їжі, чищення зубів.

В результаті накопичення зубного нальоту протягом 2-4 днів розвивається запальний процес в області краю ясна. При подальшому скупченні нальоту через 2-3 тижні він проникає під ясна, руйнуючи зубоясневі прикріплення.

Професійна гігієна порожнини рота рекомендована, перш за все, з метою профілактики стоматологічних захворювань. Професійну гігієну необхідно проводити не менше 2 разів на рік.

Сучасне обладнання для професійної гігієни дозволяє проводити цю процедуру без болю. У нашій практиці для зняття зубних відкладень ми використовуємо багатофункціональний ультразвуковий скейлер. Після очищення і полірування зубів для зменшення гіперчутливості ми покриваємо зуби фторсодержащим препаратом.

У нашій поліклініці ви можете звернутися до висококваліфікованих фахівців, які проведуть ретельну обробку зубів за допомогою сучасного ультразвукового апарату для видалення твердих зубних відкладень і апарату AirFlow призначеного для зняття темного в'їлося нальоту. Також вони при необхідності проведуть консультацію по відбілюванню зубів. При ретельній гігієні порожнини рота запальні явища не виникнуть знову. Важливо пам'ятати про те, що професійне чищення зубів необхідно проводити не рідше 1 разу на 6 місяців.

Гінгівіт (запалення ясен без руйнування зв'язки зуба) не призводить до рухливості зубів, оскільки запалення не проникає глибоко, не утворюється пародонтальні кишені і не розчиняється кісткова тканина в лунці зуба. Але якщо далі нехтувати правилами гігієнічного догляду за порожниною рота і накопичувати зубний наліт, то запалення пошириться на кісткову тканину і сполучні волокна і розвинеться пародонтит, який тягне за собою незворотні зміни в пародонті. Пародонтит - запалення структури ясен з руйнуванням зубодесневого з'єднання. Причиною розвитку пародонтиту можуть стати і каріозні зуби, і нависають краю пломб, що травмують ясенний сосочок, і травматична оклюзія (перевантаження окремих груп зубів при їхньому змиканні) і т.д., але основною причиною, що запускає механізм розвитку пародонтиту є зубний наліт.

Пародонтит не вирок! Сучасна стоматологія вже навчилася досить успішно боротися з наслідками пародонтиту завдяки впровадженню нових методик діагностики та лікування. Чим раніше виявлено захворювання, тим легше його вилікувати і більше шансів зберегти зуби. Діагностичне обстеження за допомогою комп'ютерної програми з панорамними знімками високої точності дозволяє швидко встановити діагноз без безлічі утомливих досліджень і аналізів.

За результатами діагностики може застосовуватися методика консервативного пародонтологического лікування ясен з використанням системи Vector.

Також безглуздо і небезпечно обмежуватися при лікуванні пародонту профілактичним чищенням або тільки видаленням зубного каменю. Необхідно застосовувати комплексне лікування захворювань тканин пародонта! Залежно від ситуації пародонтологічний терапія може бути місцевою або загальною і включати наступне:
 • професійну гігієну порожнини рота;
 • виняток травмуючих ясна факторів;
 • протизапальну терапію;
 • фізіотерапевтичне або хірургічне лікування;
 • протезування і шинування зубів.
Існує і таке захворювання тканин пародонту, як пародонтоз. Це дистрофічні зміни кісткової тканини, осідання ясен і оголення коренів зубів. Пародонтоз зачіпає всі зуби і поширюється по обидва щелеп.

Лікувати гінгівіт, пародонтит і пародонтоз складно, але можна. Правда, не в домашніх умовах - помітивши тривожні симптоми, звертайтеся до фахівців.

Правильна гігієна порожнини рота і регулярні профілактичні огляди у стоматолога - запорука вашої красивої посмішки та гарного настрою.