Хірургічна стоматологіяХірургічний кабінет оснащений: діодною лазерною установкою, центрифугою лабораторної СМ-3.

Лазерна стоматологія:

Все більшою популярністю користуються сучасні методи лікування. Адже дані способи не доставляють пацієнтові хворобливих відчуттів і викликають сильного страху. До такої методики відноситься і лазерне лікування. Що мають на увазі під лазерної стоматологією?

Даний розділ займається лікуванням зубів і ясен. Також лазерну стоматологію прийнято відносити до безконтактного лікування, яке відбувається за допомогою спеціального пристрою, званим лазером. Інструмент випускає пучок червоного світла за допомогою енергії.

Як лазерний пристрій застосовують в стоматології?

 • За допомогою даного інструменту лікують карієс. Лазер застосовують для усунення зруйнованих зубних тканин, а також обробляють і готують емаль і дентин до пломбування.
 • Здійснюють лікування захворювань ясен. Лазер є щадним і безпечним методом для лікування запалених ясен. Вплив даними апаратом підвищує кровообіг і прискорює обмін речовин в яснах, що підсилює дію медикаментозних засобів. Також лазер застосовують в косметологічної стоматології для зміни форми ясен.
 • Лазерний пристрій є відмінною заміною скальпеля для проведення будь-яких хірургічних маніпуляцій у ротовій порожнині. При впливі пучком світла на ясна не відбувається кровотеч. Також само є можливість регулювати потужність приладу, щоб проникнути на будь-яку глибину.
 • Лазером обробляють кореневі канальчики перед установкою пломби, адже він допомагає видалити залишилися шкідливі частинки після механічної обробки.
 • Лазерним приладом проводять відбілюючі процедури.
Які переваги має лазер?

 1. Він точково впливає на тканини в ротовій порожнині.
 2. При вилікування каріозних утворень лазер усуває уражені тканини, зберігаючи при цьому здорові.
 3. Лазерний метод відноситься до безболісних процедур, що підходить для тих, хто не переносить знеболюючі препарати.
 4. При лікуванні відсутні кровотечі та набряки.
 5. Лазерний метод знижує страх у пацієнта перед лікуванням.
 6. При використанні лазера в 90% випадках анастезія не потрібна, що дозволяє виробляти психологічно комфортне, безболісні, безкровні операції дітям з періоду новонародженості і до старшого віку.
 7. Операції, що проводяться за допомогою лазера не вимагають подальшого накладення швів.
 8. Використання лазера скорочує час загоєння рани і запобігає приєднання вторинної інфекції.
Наскільки безпечний цей спосіб?

Вважається, що застосування лазера є безпечною процедурою в тому випадку, якщо дотримуються всі рекомендації, а лікування проводить кваліфікований фахівець. Також до основного моменту відносять використання спеціальних окулярів в якості захисту від ультрафіолетового випромінювання.

Центрифуга для стоматології:

В хірургічній практиці використовується тромбоцитарна плазма, для чого використовується центрифуга. Центрифуга для стоматології - це невід'ємна частина обладнання, необхідного для синус ліфтингу в стоматології. Шляхом двократного центрифугування кров пацієнта, взята безпосередньо перед операцією, фракціонують, отримуючи при цьому тромбоцитарну плазму.

Тромбоцитарна плазма застосовується при імплантації, при кістковій пластиці, при видаленні зубів. Післяопераційний період при цьому проходить більш безболісно і передбачувано. У плазмі містяться чинники зростання, що сприяють утворенню нової кісткової тканини. Плазма абсолютно біосумісних і її застосування не має протипоказань так як це власна рідина крові пацієнта.

У тромбоцитах у великій кількості містяться чинники зростання, що грають найважливішу роль в загоєнні, епітелізації і костеобразовании. Підвищення їх концентрації в області хірургічного втручання дозволяє прискорити регенерацію тканин. В результаті зменшується післяопераційний набряк і хворобливість, значно скорочується період загоєння.

В поліклініки працює централізована стерилізаційна, для дезінфекції і стерилізації стоматологічного обладнання, яка оснащена системою для перед стерилізаційного чищення і стерилізації медичного обладнання «TECNO-ГАЗ» (Автоклави «Андромеда Вакуумний XP», ультразвуковий очищувач інструментів, термодезінфектор для миття інструментів).

Рентгенологічне обстеження:

В поліклініки працює рентгенологічний кабінет, обладнаний цифровим рентген-апаратом, візіографом та дентальним апаратом. Сучасні способи стоматологічної рентгенології адаптовані для мінімізації шкоди пацієнтові, підвищення якості обстеження.

Показання до цифрової рентгенографії:

 1. патологія скронево-нижньощелепного суглоба;
 2. вивчення стану щелеп;
 3. аналіз вилицевих остей;
 4. кісти;
 5. запалення;
 6. підозри на злоякісні новоутворення;
 7. травми.
Панорамні рентгенограми верхньої щелепи дозволяють отримати якісне відображення верхньощелепних пазух, візуалізувати структуру виличні кісток, верхньої щелепи. На нижній рентгенограмі якісно проглядається нижньощелепний канал, основу щелепи. На бічному знімку одночасно відображається весь зубний ряд з верхньої та нижньої сторони однієї половини. Зображення допомагає стоматологом визначити запальні, злоякісні процеси, правильно спланувати хід протезування.