Терапевтична стоматологіяТерапевтична стоматологія є одним з головних напрямків в стоматології, терапія діагностує стан зубів пацієнта, прогнозує їх майбутню «життя». Терапевтична стоматологія включає в себе профілактику стоматологічних захворювань та лікуванні цих захворювань. Вимагає високої кваліфікації, досвіду роботи і уваги до пацієнта.

  Терапевтична стоматологія займається лікуванням захворювань:

 • карієс і його ускладнення (карієс, пульпіт, періодонтит);
 • хвороби зубів, які мають не каріозне походження (флюороз, гіпоплазія, гіперестезія зубів, клиновидний дефект, некроз твердих тканин зуба, ерозія зубів, хронічні і гострі травми зубів, патологічна стертість зубів);
 • захворювання слизової оболонки порожнини рота (стоматит, гінгівіт, пародонтит, глосит, хейліт, елементи ураження слизової рота).
  Поради:

 1. Запорука гарної посмішки - здорові зуби.
 2. Чистити зуби потрібно двічі на день - після сніданку і безпосередньо перед сном. Намагайтеся не скорочувати час чистки - не менше двох хвилин.
 3. Зубні еліксири застосовують після їжі для очищення порожнини рота і свіжого дихання. До складу еліксирів входять вітаміни, екстракти лікарських трав, ефірні масла, ферменти, які сприятливо діють на слизову оболонку порожнини рота. Між основними чистками зубів стоматологи рекомендують користуватися жувальною гумкою з ксилітом - вона активізує діяльність слинних залоз і нейтралізує кислоти. Корисно після солодкого з'їдати і маленький шматочок сиру.
 4. Здорові зуби дитини багато в чому залежать від харчування матері під час вагітності.
 5. Зубні щітки повинні бути тільки з синтетичної щетини, оскільки в ній важко розмножуватися бактеріям. Зберігайте зубну щітку необхідно у відкритому вигляді, щетиною нагору і як можна частіше промивайть її з милом. Міняти її слід раз в два-три місяці. Пам'ятайте, зношена щітка не може ефективно чистити зуби. Хороший вихід - покупка зубної щітки зі спеціальним індикатором, який підкаже, що її пора міняти.
 6. Не забувайте двічі на рік відвідувати стоматолога.


Чищення зубів флоссами:

Зубною щіткою все ж неможливо повністю видалити наліт з усіх поверхонь зуба, особливо з контактних поверхонь. Тому потрібні додаткові засоби очищення зубів: такі як міжзубні щітки і флоси.
На жаль, більшість людей не користуються ними щодня або взагалі не користуються.

Існує кілька видів флосів:

Ароматизовані і неароматизовані вощені і невощені тонкі, тисненням і скорочення.

Практично всі представлені на ринку флоси виготовлені з нейлону. Користування флоссами і міжзубними щітками значно знижує ймовірність виникнення карієсу, а при лікуванні ортодонтическими конструкціями просто необхідний і дуже важливий процес для збереження зубів.

Користуватися флоссом (зубна нитка) досить просто. Виконувати процедуру краще перед дзеркалом. Відмотати нитку довжиною приблизно 20-25 сантиметрів. Один кінець намотайте на середній, інший - на вказівний палець правої руки. Між ними повинен залишитися проміжок нитки приблизно в п'ять сантиметрів. Акуратно заведіть нитку в міжзубний простір і щільно притисніть її до зуба. Зробіть різкий рух вгору, як би зскрібаючи, висмикуйте наліт. Потім переходите до іншого зуба. Для зручності вибирайте вощені нитки, вони легко вводяться в міжзубний простір. Особливо це стане в нагоді тим, у кого зуби розташовані досить близько один до одного.

Замінити чистку зубів не може жодна самостійна процедура. Жуйка не принесе вашим зубам особливої шкоди, якщо в ній не міститься цукор. Жуйте її після їжі не більше 10-15 хвилин.